
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 1.52 mm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Thickness | 1.4 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 4178
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.15560 | $1.55600 |
| 25 | $0.15560 | $3.89000 |
| 50 | $0.15560 | $7.78000 |
| 100 | $0.15560 | $15.56000 |
| 300 | $0.15560 | $46.68000 |
| 500 | $0.15560 | $77.80000 |
| 1000 | $0.15560 | $155.60000 |
| 3000 | $0.15560 | $466.80000 |
